Bielizna menstruacyjna, jak o nią dbać, by długo służyła?

Bielizna menstruacyjna stosowana na okres ma pewne wymagania co do jej pielęgnacji. Wynikają one głównie z użytego w niej wkładu chłonnego, który musi być specjalnie “traktowany”. Przedstawiamy więc w skrócie zalecenia, które stosuje się w użytkowaniu funkcyjnej bielizny menstruacyjnej Trust underwear.

Na początek, czyli przed pierwszym użyciem, majtki należy uprać, aby aktywować wkład chłonny!

Po użyciu bielizny menstruacyjnej, wymocz ją w chłodnej wodzie, aby usunąć krew menstruacyjną. Następnie upierz w łagodnym detergencie w maksymalnie 30 stopniach. Również bardzo dobrze sprawdza się gdy pierzesz ją ręczne.

Gdy jesteś wrażliwa/wrażliwy na widok swojej krwi możesz użyte majtki menstruacyjne bezpośrednio włożyć do pralki i wówczas: najpierw włączasz tryb płukania w niskiej temperaturze, a potem program do delikatnych tkanin:).

Jeśli pierzesz ją w pralce, możesz zastosować specjalny woreczek do prania bielizny. Nie dodawaj do prania płynu zmiękczającego ani wybielacza, gdyż ten pierwszy może zapchać wkład chłonny, natomiast wybielacz spowoduje odbarwienie się tkaniny.

Pamiętaj też, że majtki menstruacyjne schną nieco dłużej, dlatego zaleca się ich suszenie w pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Nie używaj suszarek elektrycznych i bębnowych, gdyż mogą one uszkodzić nieprzepuszczalną warstwę we wkładzie chłonnym. Dzięki tym zabiegom majtki na okres będą dobrze służyć przez wiele lat a Ty będziesz cieszyć się komfortem ich użytkowania!!!

Natomiast jeśli chcesz się dowiedzieć z jakich tkanin wykonana jest bielizna menstruacyjna Trust underwer kliknij tutaj :).

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *