Co to są majtki menstruacyjne ?

Majtki menstruacyjne bezszwowe klasyczny krój. Elastyczna tkanina, kolor czarny. Kobieta stoi, widoczny płaski brzuch

Majtki menstruacyjne to majtki, które posiadają specjalny wkład chłonny. Składa się on z warstw, które mają za zadanie absorbować krew menstruacyjną, odprowadzać wilgoć w głąb, zapobiegać przeciekaniu oraz działać antybakteryjnie. Wkład ten jest na tyle skuteczny, że z powodzeniem zastępuje podpaski czy tampony. Górna warstwa wkładu jest uszyta z delikatnej i mocno chłonnej bawełny, zapewniając komfort ich noszenia. W zależności od intensywności okresu oraz wielkości wkładu chłonnego majtki te mogą stanowić zabezpieczenie nawet do 12 godzin. W związku z tym są one bardzo dobrą alternatywą dla podpasek i tamponów, które trzeba wymieniać wielokrotnie w ciągu dnia. Niewątpliwą zaletą majtek menstruacyjnych jest swoboda ich użytkowania i brak negatywnych odczuć oraz dolegliwości, które zdarzają się przy używaniu innych środków menstruacyjnych. Rozmiar majtek menstruacyjnych dobierasz podobnie jak zwykłych majtek, nosisz je jak zwykłe majtki i nie występuje wstrząs toksyczny.

Majtki menstruacyjne – użytkowanie

Ponadto majtki menstruacyjne to majtki wielokrotnego użytku. Oznacza to, że po użyciu należy je uprać, a po wyschnięciu można je użytkować ponownie. Jedynym utrudnieniem jest czas schnięcia (nieco dłuższy niż w przypadku zwykłych majtek) więc na cały okres potrzebujesz kilku sztuk. Natomiast wielowyrazowość jest ich największą zaletą, gdyż oszczędzasz pieniądze i chronisz środowisko.

Rodzaje majtek menstruacyjnych

W zależności od modelu majtek ich chłonność może być średnia (1-2), mocna (2-3) lub silna (nawet 4 tampony). Co więcej występują one w różnych kształtach i kolorystyce. W naszym sklepie Trust underwear posiadamy majtki o klasycznym kształcie, majtki z wysokim stanem, bokserki a nawet stringi menstruacyjne :). W zależności od modelu i potrzeb użytkowania majtki te uszyte są z bawełny lub nylonu z domieszką spandeksu. We wszystkich majtkach warstwa chłonna i absorbująca bazuje na wyjątkowo delikatnej bawełnie, która ma bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą.

Reasumując, różne modele i różna ” pojemność” wkładu chłonnego sprawia, że idealnie sprawdzą się na mocny okres, na noc, jak i na ten lekki na początku lub pod koniec trwania miesiączki. Możesz je nosić na co dzień, jak zwykłą bieliznę, ponieważ wizualnie niczym się nie różnią. Do tego są wygodne, miękkie i eleganckie. Majtki menstruacyjne kupujesz raz, a służą ci długi czas. 

Tagged , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *